Tunç Soyer'den yürek yakan 'Filistin' mesajı!

Büyükşehir Belediye Meclisi kasım ayı olağan dördüncü birleşimi İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer idaresinde gerçekleştirildi. 

Oturuma gündem dışı bölümde verilen Filistin mesajları damga vurdu. 

Dünya Çocuk Hakları Günü nedeniyle grup başkanvekillerinden önemli mesajlarla ‘Gazze’de yaşanan soykırımı durdurun’ çağrısı gelirken Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de çarpıcı bir açıklama yaptı. 

Geri Döneceğiz’ kitabından satırlarla seslenen Başkan Soyer, “37 sene önce 2 gazetecinin Filistinli kadınlar ve çocuklarla ilgili yazdıkları bir kitabı çevirmiştim… Geri Döneceğiz diye bir kitap… Oradan bir cümleyi paylaşmak istiyorum: Gazeteciler Filistinli çocuklarında şimdi orada yeni bir oyun oynadıklarını anlatıyorlar. Batı’da bu oyun körebe olarak bilinir. Filistinli çocuklar başka bir ad bulmuşlar… Hayatta kalma! Ben de diliyorum ki Filistinli çocuklar yine körebe oynasınlar…” diye konuştu. 

Soyer, “Burada gerçekten bir kez daha Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmetle anmak istiyorum. Çünkü içinde yaşadığımız bu coğrafyada, Irak’ta, İran’da, Suriye’de, Filistin’de on yıllardır devam eden iç savaşlar, birbirleriyle savaşlar, bütün bunlar olup biterken, kadınlar çocuklar ölürken eğer 100 yıldır kesintisiz bir barış yaşıyorsak Cumhuriyet’e ve O’nun kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e borçluyuz. Buradan bir kez daha O’nu rahmetle anarak şükranlarımızı sunalım” ifadelerini kullandı. 

Öte yandan 19 önergenin oy birliğiyle kabul edilerek geçtiği oturumda Aliağa, Bergama, Dikili, Seferihisar, Selçuk ve Torbalı belediyelerinin 2024 yılı bütçeleri de Büyükşehir Belediye Meclisi’nden oy birliğiyle onay aldı. 

0 Yorum

Yorum Gönder

300 X 250 Reklam Alanı

Puan Durumu

300 X 250 Reklam Alanı